Podsumowanie Tygodnia

• autor: swiergi, 2017-06-05 16:11

Podsumowanie Tygodnia

1. Liga WZPN.

W tygodniu rozegraliśmy dwa spotkania w lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W środowe popołudnie rozegraliśmy wyjazdowe spotkanie w Grodzisku Wielkopolskim z miejscową drużyną Dyskoboli. Po dość niemrawym początku spotkania, podczas którego drużyna gospodarzy sprawiała nam wiele kłopotów, z minuty na minutę nasza gra poprawiała się. Tylko dzięki dobrej postawie bramkarza Dyskoboli nasi chłopcy nie mogli zdobyć pierwszej bramki w tym meczu. Naszą drużynę natomiast raz ratował słupek, a raz dobra interwencja Jasia Kędzi. W trakcie pierwszej połowy w naszej drużynie występowało dużo niedokładności, brak ostatniego podania. Pomysły na rozwiązania akcji były jednak bardzo dobre. Pod koniec pierwszej części meczu zdobyliśmy bramkę zza pola karnego. Na przerwę schodziliśmy z jednobramkową przewagą. Druga połowa to zupełnie inna gra w wykonaniu Naszych zawodników. Spokojna gra, dokładne podania, dobre, trafne wybory i skuteczność pod bramką rywali, a także dobra gra w obronie to rzeczy które można było zauważyć gołym okiem. Chwilę po rozpoczęciu drugiej części spotkania, zdobyliśmy drugą bramkę, tym razem po zespołowej akcji. Ten gol rozwiązał worek z bramkami na dobre. Przejęliśmy zupełną kontrolę nad spotkaniem i z każdymi kolejnymi minutami Nasi zawodnicy zdobywali następne bramki. Ostateczny wynik meczu z Dyskobolią wyniósł 8:1 dla Naszego zespołu. Relacje przygotował Trener Mikołaj. W sobote podejmowaliśmy u siebie zespół z Kwilcza. Pewnie i zasłużenie wygraliśmy to spotkanie aż 14:2. Cały czas kontrolowaliśmy przebieg spotkania i od samego początku ruszyliśmy do ataku. Szanse gry dostali również chłopcy, którzy nacodzień głównie biorą udział w Lidze Mistrzów Koziołka.

Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Unia Swarzędz 1:8 (0:1)

Bramki: Krygowski x3, Marciniak, Kędzia, Czarnecki, Kozłowski x2.

Unia Swarzędz - Rzemieślnik Kwilcz 14:2 (6:1)

Bramki: Krygowski x4 (Śliwiński, Zawadzki, Andrzejewski), Śliwiński x2 (Anastaziak), Andrzejewski x2 (Anastaziak), Zawadzki x3 (Andrzejewski, Krygowski), Anastaziak x2 (Kochanowski, Andrzejewski), Kędzia.

2. Liga Mistrzów Koziołka.

Jak co tydzień w sobotę rozgrywaliśmy swoje mecze w Lidze Mistrzów Koziołka. Tym razem mierzyliśmy się z Lechią Kostrzyn, Koziołkiem Poznań i AP Pecna. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. W tym meczu szczęście dopisywało zawodnikom z Kostrzyna, których przed utratą bramki dwukrotnie broniła poprzeczka. Nasi zawodnicy przeważali przez całe spotkanie jednak nie wystarczyło to do pokonania Lechistów. W drugim meczu pokonaliśmy Koziołka 3:1. Szybko strzelona bramka pomogła Naszej drużynie. Dobrą i spokojną grę chłopców w całości odzwierciedla ten wynik. Ostatnie spotkanie to rywalizacja z AP Pecna, która zakończyła się zwycięstwem 3:0. Mimo wysokiego rezultatu, wynik mógł być znacznie wyższy, zabrakło jednak chłodnej głowy pod bramką przeciwnika. Dzięki bezpośredniej wygranej z Koziołkiem Poznań nasza drużyna wskoczyła na pierwszą pozycję w Grupie Srebrnej i w pełni zasługuję na pochwałę za wszystkie rozegrane mecze w tej edycji Ligi Mistrzów Koziołka. Relacje przygotował Trener Mikołaj.

Unia Swarzędz - Lechia Kostrzyn 2:2

Bramki: Kubiak (Ciesielczyk), Zamelczyk (Kujaczyński).

Koziołek Poznań - Unia Swarzędz 1:3

Bramki: Marciniak (Kubiak), Rozynek x2 (Marciniak, Kubiak).

Unia Swarzędz - AP Pecna 3:0

Bramki: Ciesielczyk, Zamelczyk, Rozynek.

Wigilia