• autor: swiergi, 2017-06-14 20:37

Podsumowanie Weekendu!

UNIA SWARZĘDZ 2007 ZDOBYŁA MISTRZOSTWO LIGI I PEWNIE Z PIERWSZEGO MIEJSCA AWANSOWAŁA DO NAJWYŻSZEJ KLASY ROZGRYWKOWEJ. W niedzielne upalne południe mierzyliśmy się z zespołem Wielkopolski Komorniki, jeszcze wtedy vice - liderem rozgrywek. Komorniki u siebie do tej pory nie straciły nawet punktu, więc wiedzieliśmy, że to ciężki teren. Jednak Nasi chłopcy zagrali tak jak do tej pory, czyli od tyłu, podaniami, wpełni zdeterminowani i skoncentrowani. Po 10 minutach było już 2:0 dla Naszego zespołu, chłopcy dzielnie walczyli, nie odpuszczali i byli piłkarsko lepszym zespołem. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i wyglądało to podobnie, na 3:0 wynik podwyższył Kacper Bandura. Pod koniec meczu, było widać zmęczenie już u zawodników, czego efektem były dwie stracone bramki po błędach Naszych chłopców, jednak wynik 3:2 utrzymał się do końca meczu. Jedno jest pewne, nikt tak jak Unia nie zasłużył na to mistrzostwo! Przede wszystkim dlatego, że gramy najlepszą piłkę w całej lidze, od tyłu, podaniami, na jeden, dwa kontakty, bez presji na wynik, bez wybijania na oślep, jesteśmy prawdziwą drużyną i dobrze się przy tym bawimy :)  Nasi chłopcy tylko raz w tym sezonie odnieśli porażkę - z zespołem Koziołka Poznań i dwa razy remisowaliśmy - z zespołem Sokoła Duszniki, a 19 meczy padło Naszym łupem! Szacunek dla wszystkich chłopców, którzy są w drużynie, bo aż 22 miało szanse uczestniczyć w tych rozgrywkach i każdy dołożył do tego sukcesu małą cegiełkę. Brawa również dla Aleksandra Sowy, Bartka Kujaczyńskiego, którzy, mimo, że nie otrzymali powołań na mecz, przyjechali w upalne niedzielne południe wspierać swoich kolegów z drużyny, tak samo jak kontuzjowany Kacper Bandura i Hubert Żak, przyjeżdżali wspierać swoich przyjaciół! To pokazuje, że każde dziecko w zespole czuje się znakomicie :) Brawa dla wszystkich rodziców, którzy wspierają swoje pociechy i nie wywierają presji na swoje dzieci :) i na koniec brawa i szacunek dla samych zawodników, którzy tego dnia musieli stanąć na wyżyny swoich możliwości, żeby pokonać upał i walczyć do końca! Dziękuję również za miłą niespodziankę, jaką mi chłopcy sprawili zaraz po meczu!

Wielkopolska Komorniki - Unia Swarzędz 2:3 (0:2)

Bramki: Anastaziak, Zawadzki, Bandura.

2. Koziołek.

To, że drużyna zdobyła mistrzostwo ligi, nie znaczy że zapomnieliśmy o Naszych dzielnych zawodnikach, którzy w ten weekend mieli okazja ostatni raz rywalizować w Lidze Mistrzów Koziołka. Były to rozgrywki pucharowe. W pierwszej fazie zmierzyliśmy się z zespołem Koziołka Poznań i niestety pechowo go przegraliśmy 3:2. Drugie spotkanie pewnie i zasłużenie rozgromiliśmy zespoł AP Pecna, aż 6:0 i tym samym w meczu o 5 miejsce walczyliśmy zespołem KSS Da Vinci i odnieśliśmy porażkę 1:5. Ostatecznie zajeliśmy 6 miejsce w Pucharze Ligi Mistrzów Koziołka, ale warto dodać, że zwyciężyliśmy Grupę Srebrną w całych rozgrywkach. Chłopcy odebrali tego dnia złote medale, koszulki oraz ogromny puchar! Brawo!

Unia Swarzędz - Koziołek Poznań 2:3

AP Pecna - Unia Swarzędz 0:6