Aktualności

Podsumowanie Weekendu

• autor: swiergi, 2017-09-18 10:22

1. Liga WZPN.

Po porażce i słabej grze w drugiej kolejce ligi WZPN, zastanawialiśmy się jak zareagujemy w ten weekend. W tygodniu było widać, że wszyscy są zmotywowani, zaangażowani i każdy walczył o powołanie na kolejne mecze. W niedzielę przyszło Nam zmierzyć się z Koziołkiem Poznań, który w dwóch pierwszych kolejkach podobnie jak my zdobył 3 oczka. Od samego początku wzięliśmy się do ataku, było widać, że naprawdę chęci są bardzo duże. Cały czas przeważaliśmy i stwarzaliśmy sobie liczne sytuacje podbramkowe po bardzo ładnych, składnych, a co ważne dla Trenera - zespołowych akcjach. Mimo to, pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Cieszy fakt, że chłopcy na straconego gola zareagowali bardzo dobrze i nadal grali swoją piłkę z pełną wiarą we własne umiejętności oraz zaangażowaniem. Efektem tego było zaaplikowanie w pierwszej połowie rywalom pięciu bramek i do szatni schodziliśmy z wynikiem 5:1. Dobre przejścia z obrony do ataku, szybkie wznawianie gry przez bramkarza oraz zespołowa gra na 2-3 kontakty niewątpliwie sprawiły, że wysokie prowadzenie było zasłużone. Druga odsłona była dużo słabsza w Naszym wykonaniu. Zaczęło się indywidualne granie, masa indywidualnych błędów, oddanie pola przeciwnikowi, czego efektem była przeciętna gra całej drużyny. Martwi fakt, że trzeci mecz z rzędu tracimy gole podczas otwarcia gry od własnej bramki. Na pewno trzeba będzie ten aspekt poprawić na treningach :) Mimo to, zasłużyliśmy na wygraną, z przebiegu meczu byliśmy drużyną lepszą i z optymizmem patrzymy na najbliższą kolejkę.

Unia Swarzędz - Koziołek Poznań 7:4 (5:1)

Bramki: Anastaziak x2 (Bandura), Bandura x2, Śliwiński (Szamajda), Chałupka (Śliwiński), Szamajda.

2. Red Box Junior Liga.

W sobotnie przedpołudnie rozgrywaliśmy swoje pierwsze mecze w lidze Red Box Junior. Na początku zmierzyliśmy się z drużyną z Lubonia. Pierwsze minuty meczu rozgrywane były w wolnym tempie. Było dużo niedokładności, walka o piłkę w środku pola oraz mało sytuacji bramkowych po obu stronach boiska. Pod koniec pierwszej części spotkania, po błędzie indywidualnym straciliśmy bramkę na 1:0. Po przerwie gra chłopców uległa znacznej poprawie, doprowadziliśmy do remisu jednak chwilę później po rzucie różnym przegrywaliśmy 1:2. Mimo to chłopcy nadal walczyli i nie odpuszczali żadnej piłki. Opłaciło się to w końcówce meczu, kiedy po pięknym strzale jednego z naszych zawodników padł gol doprowadzający do remisu 2:2. Chwile po bramce sędzia zakończył spotkanie. W drugim spotkaniu mierzyliśmy się z zespołem RM Team. Musieliśmy jednak uznać wyższość rywali. Nasi przeciwnicy grali lepiej od Nas. Szybciej operowali piłką, ich podania były dokładniejsze oraz stwarzali sobie więcej sytuacji bankowych, co ostatecznie doprowadziło do wyniku 1:4. Relacje przygotował Trener Mikołaj :)

Unia Swarzędz - SP Luboń 2:2

Bramki: Raatz, Kubiak.

RM Team - Unia Swarzedz 4:1

Bramki: Kozłowski.