Podsumowanie Weekendu

• autor: swiergi, 2017-09-24 14:29

Podsumowanie weekendu

1. WZPN.

W sobotnie przedpołudnie przyszło Nam zmierzyć się z bardzo trudnym przeciwnikiem, jakim była Reprezentacja Akademii Piłkarskiej Reissa. Niewątpliwie jest to jeden z najlepszych zespołów w Wielkopolsce. W zeszłym sezonie zakończyli rozgrywki na drugim miejscu, tuż za drużyną UKS Śrem. Trzeba przyznać, że nie odstawaliśmy od przeciwników i prowadziliśmy przez większą część spotkania, jednak w końcówce meczu opadliśmy z sił i straciliśmy aż trzy bramki. Pierwsza połowa w Naszym wykonaniu była bardzo dobra, stworzyliśmy sobie sporo sytuacji podbramkowych, jednak tylko jedna z nich zakończyła się bramką. Reprezentacja Reissa również miała swoje okazje na zdobycie gola. Do przerwy schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie niepotrzebnie skupiliśmy się na obronie wyniku, zamiast grać ofensywnie, tak jak potrafimy. Konsekwencją było oddanie pola przeciwnikowi. Mimo dużego zaangażowania i woli walki ulegliśmy rywalom 1:3. Czego zabrakło? Na pewno wiary, wiary w siebie, pewności oraz wiary we własne umiejętności, bo potencjał w tej drużynie jest ogromny, trzeba tylko w to uwierzyć :) Niewątpliwie można wyciągnąć z tego meczu wiele pozytywów, chociażby takich, że gramy jak równy z równym z przeciwnikami z najwyższej półki.

Reprezentacja Akademii Piłkarskiej Reissa - Unia Swarzędz 3:1

Bramki: Szamajda (Bandura).

2. Red Box Junior Liga.

Druga kolejka rozgrywek Ligi Red Box przyniosła nam dwa odmienne rezultaty. Mecz z Rokitą Rokietnica przegraliśmy 1:4, a następnie pokonaliśmy Wartę Poznań 3:1. Należy jednak zaznaczyć, że w obu meczach zespół zaprezentował miłą dla oka grę, stwarzał wiele sytuacji bramkowych. W pierwszym spotkaniu należy wyróżnić grę Huberta Żaka na pozycji bramkarza. Niestety nie udało się zamienić na bramkę kilku stworzonych szans. W rywalizacji z Wartą chłopcy dominowali, rozgrywając większość akcji na połowie przeciwnika. Tym razem skuteczność była dużo lepsza i mecz spokojnie wygraliśmy. Relacje przygotował Trener Darek.

Unia Swarzędz - Rokita Rokietnica 1:4

Bramki: Marciniak (Raatz).

Warta Poznań - Unia Swarzędz 1:3

Bramki: Marciniak (Sowa), Zamelczyk (Ciesielczyk), Raatz (Ciesielczyk).